Průvod čertů v Retzu

Průvod čertů v Retzu, Rakousko, 8.12.2018, Bez stravy

Průvod čertů v Retzu

Průvod čertů v Retzu
Termín:
8.12. – 8.12.2018
Změnit termín
Délka:1 den / 0 nocí
Doprava:autobus (-)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:134149775
750 Kč (-0 %)
Popis
Hlavní náměstí ve vinařském městečku Retz představuje jedno z nejhezčích a největších tržišť Rakouska. Každoročně se na něm konají adventní trhy, na kterých si můžete zakoupit ručně zdobené vánoční dekorace, ochutnat pečené kaštany, selské speciality, svařené víno, punč a mnoho dalších dobrot. Hlavní náměstí je možné projít i pod zemí, kde se skrývá největší vinný sklep v Rakousku. Měří 20 kilometrů a je vykopán v pískovci pocházejícím z doby, kdy zde před 25 miliony let bylo moře. V období adventu je umožněn volný průchod částí podzemního labyrintu od radničního do ceremoniálního sklepu s ukázkou uměleckých řemesel, výstavou betlémů, vánočních ozdob, ochutnávkou vín a pálenky při svíčkách.
Zájemcům nabízíme za příplatek možnost absolvování prohlídky Zážitkového sklepení s českým průvodcem. Prohlídka trvá přibližně 1,5 hodiny a zahrnuje krátký výklad o historii města, popis náměstí a jeden ochutnávkový vzorek vína (1/16l) ze zdejšího kraje Retzer Land, který se podává na závěr prohlídky ve vinotéce hotelu Althof.
Příjemnou návštěvu také nabízí radniční nebo sklepní kavárna a ceremoniální sklep. Kavárna ve staré radnici zve k příjemnému posezení, během kterého si mohou Vaši nejmenší prohlížet pohádkové knížky nebo se posilnit cukrovím.
V podvečer začíná tradiční "Krampuslauf" - jeden z největších rakouských průvodů, kde více jak stovka čertů běží adventně vyzdobeným městem. Čertovské řádění se dědí z generace na generaci, stejně jako detailně vyřezávané masky z lipového nebo borového dřeva. Na masky se upevňují pravé beraní, mufloní, kamzičí, jelení nebo kozí rohy, které mohou být až metr dlouhé. Hrozivé masky, hlučné řinčení řetězů a zvonců, jekot a řev za doprovodu pyrotechnických efektů a rockové hudby typu Rammstein je pro malé i velké návštěvníky nezapomenutelným zážitkem. Diváci jsou většinou odděleni od průvodu hrazením, mohou se však s čerty vyfotit.
Další informace
Volitelný příplatek: místenka v autobuse 50 Kč/osoba
Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu je 40 osob.
Stravování
Vlastní
Doprava
Autobusem (prosíme klienty, aby byli na nástupních místech 15 minut před odjezdem autobusu)
Nástupní místa a časy odjezdů:
6:00 hod. …..Karviná, AN – st. č. 6
6:15 hod. …. Orlová, AN – st. č. 2
6:35 hod. …..Havířov, vlakové nádraží ČD
7:00 hod. …..Ostrava – parkoviště naproti Domu kultury města Ostravy
7:20 hod. …..Frýdek-Místek, AN – nást. A
Další nástupní místa po trase Ostrava - Olomouc - Brno po dohodě s CK JadranLevně
Program
- v poledních hodinách příjezd do města Retz – prohlídka Hlavního náměstí, podzemního vinného sklípku (možnost prohlídky Zážitkového sklepení s českým průvodcem za příplatek - dospělí 280 Kč, děti 6-17,99 let 140 Kč)
- čertí průvod
- okolo 19.hod. odjezd do ČR (prosíme klienty, aby byli u autobusu 15 minut před odjezdem)
- návrat v pozdních nočních hodinách
Cena zahrnuje
Dopravu luxusním autobusem s klimatizací, služby průvodce, pojištění CK pro případ úpadku
Cena nezahrnuje
Komplexní cestovní pojištění (léčebné výlohy, úraz, storno zájezdu, odpovědnost, zavazadla): 70 a více let 80 Kč/den, 18-69,99 let 40 Kč/den, dítě od 6 do 17,99 let 20 Kč/den, dítě do 5,99 let cestuje-li alespoň s jednou dospělou osobou 0 Kč/den
Prohlídka Zážitkového sklepení s českým průvodcem - dospělí 280 Kč, děti 6-17,99 let 140 Kč
Pořadatelem tohoto zájezdu je ČSAD Havířov a.s., IČ 45192081.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK